gototopgototop
 

بیست و سومین نشست دبیران کانون های قرآن و عترت(ع) دانشگاه های مشهد

مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
(0 رأي, میانگین 0 از 5)

 برگزاری بیست و سومین نشست دبیران کانون های قرآن و عترت(ع) دانشگاه های مشهد با ستاد احیا و هماهنگی کانون های قرآن و عترت(ع) دانشگاه های خراسان رضوی:


سوم تیر ماه، همزمان با هفدهم رمضان ستاد احیا و هماهنگی کانون های قرآن و عترت(ع) دانشگاه های خراسان رضوی در محل نهاد رهبری در دانشگاه فردوسی میزبان دبیران کانون های قرآن و عترت(ع) دانشگاه های مشهد بود.


بخشی زاده، دبیر اجرایی ستاد احیا و هماهنگی کانون های قرآن و عترت(ع) دانشگاه های خراسان رضوی طی این جلسه که در واقع آخرین جلسه نیمسال دوم تحصیلی 95- 94  ستاد محسوب می شد، نکاتی پیرامون تکمیل کارنامه قرآنی و فرم ازریابی عملکرد سالانه فعالیت های قرآن و عترت(ع) مراکز آموزش عالی مطرح کرد.


بخشی زاده، ضمن خوش آمدگویی به دبیران جدید منتخب، از تلاش این ستاد در جهت آماده سازی دبیران برای مدیریت هر چه بهتر کانون قرآن و باالتبع احیا و ساماندهی فعالیتهای قرآنی در دانشگاه ها خبر داد و افزود تا قبل از آغاز سال تحصیلی جدید، کارگاه هایی توسط این ستاد در مکان نهاد نمایندگی رهبری فردوسی برگزار خواهد شد.


وی با اشاره به ارزیابی سالانه ستاد، خاطرنشان کرد ارزیابی ستاد هر ساله در آذر ماه و پس از اتمام هفته قرآن و دانشگاه انجام می پذیرد؛ و طی این ارزیابی، 4 دانشگاه برتر و 4 دانشگاه غیر فعال معرفی و  از طریق رسانه های گروهی اعلام خواهند شد.


بخشی زاده ادامه داد: در مذاکرات صورت گرفته با اتحادیه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی (منطقه 9)، مواردی از جمله در نظر گرفتن موارد تشویقی و تنبیهی برای دانشگاه ها و موسسات غیرانتفاعی مطرح شده است. وی با اشاره به انتساب جناب آقای حجه الاسلام و المسلمين احمدزاده به عنوان نماینده نهاد رهبری در موسسات تاکید کرد، از این پس ایشان پیگیر امور فرهنگی در این مراکز خواهند بود.


دبیر ستاد احیا و هماهنگی کانون های قرآن و عترت(ع) دانشگاه های خراسان رضوی تصریح کرد: دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، می بایست گزارش عملکرد فعالیت های قرآن و عترت(ع) ترم گذشته و همچنین گزارش عملکرد فعالیت های قرآن و عترت(ع) سال تحصیلی خود را در قالب فرم کارنامه و فرم ارزیابی عملکرد سالانه فعالیت های قرآنی که ستاد به آنها داده ارائه نمایند.


وی مهلت ارسال فرم کارنامه را  15 تیرماه و فرم ارزیابی عملکرد سالانه را 31 تیر ماه اعلام کرد و افزود این مهلت برای دانشگاه هایی که تا پایان تیر ماه درگیر امتحانات هستند، 15 مرداد ماه تعیین شده است. وی با اشاره به احتمال انعکاس  گزارش ناصحیح به ستاد خاطرنشان کرد صحت مندرجات فرم ها به‌وسیله ی بازدید حضوری محسوس و نامحسوس ستاد سنجیده می شود.


وی همچنین از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی مجری طرح فکرآورد قرآنی که ترم گذشته توسط 16 مرکز دانشگاهی اجرا شد درخواست کرد گزارش کامل اجرای طرح را همزمان با گزارش عملکرد فعالیت ها به ستاد ارائه نمایند.


بخشی زاده در پایان صحبت خود ضمن بیان ضرورت خودسازی دبیران، بر لزوم تشکیل و حضور در سلسله کارگاه های آموزش مهارت های مدیریتی تشکل ها که توسط ستاد برگزار خواهد شد تاکید کرد.

 


http://s6.picofile.com/file/8257650184/IMG_20160623_182018.jpg


در ادامه، سروآزاد، مدرس کارگاه های مدیریتی نهاد به مدت 2 ساعت به ارائه مباحث مدیریتی پیرامون هدف گذاری پرداخت. وی ضمن تاکید بر لزوم ترسیم نقشه ی راه و مکتوب نمودن اهداف فردی و تشکلی متناسب با دارایی ها، بر اهمیت و تاثیر این موضوع بر موفقیت هر فرد یا تشکل اشاره کرد.


سروآزاد از جمله عوامل موفقیت و دستیابی به اهداف را الگو گرفتن از افراد موفق جامعه و همچنین مطالعه زیاد دانست و افزود، یک فرد موفق باید جهانی فکر کند و اتاقی عمل کند. در ادامه کارگاه به جهت بهره مندی بیشتر از مباحث، کتاب "مهارت های مدیریتی" و  به جهت انس بیشتر دبیران با قرآن و معارف آن، قرآن های جیبی دارای فهرست موضوعی به آنها اهدا شد. همچنین مقرر شد سلسله جلسات با موضوع "مهندسی کانون" ادامه پیدا کرده و به حاضرین گواهی داده شود.


دبیران پس از اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء، روزه‌ی خود را به میزبانی ستاد احیا و هماهنگی کانونهای قرآن افطار کردند.


لازم به ذکر است نمایندگان مراکز آموزش عالی توس، آرمان رضوی، اقبال لاهوری، خاوران، وارستگان و فردوسی در این جلسه غایب بودند.

 

انتهای خبر/

نظرات
جزئیات تماس شما:
نظر:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img]   
امنیت
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
 
تمامي حقوق مادي و معنوي اين سايت محفوظ ميباشد.
طراحي و پياده سازي توسط کویر پاژ